Píší o nás v Severníku

PODZIMNÍ AKTIVITY TENISOVÉHO KLUBU TJ MOSILANA BRNO

Každoročně druhou sobotu v září se na tenisových kurtech TJ Mosilana Brno v Husovicích koná turnaj dětí v kategorii „BabyTenis“.Turnaj registrovaný pod Jihomoravským tenisovým svazem, pořádá sportovní oddíl TJ Mosilana Brno za finančního přispění MČ Brno-sever. Po odhláškách se turnaje zúčastnilo celkem 19 dětí, z toho 14 chlapců a 5 děvčat. Z chlapců vyhrál David Chylík (ŽLTC Brno), když ve finále porazil Jana Bolka (TC Brno). Z děvčat se radovala nejvíce vítězka Eliška Kalousková (ŽLTC Brno), která přehrála Elišku Kazíkovou (ŽLTC Brno). Brněnské děti tak přehrály děti z jiných mimobrněnských klubů. Turnaj dětí skončil až pozdě odpoledne. Rodiče dětí obdivovali prostředí areálu. Čtyři tenisové kurty, klubovna a šatny jsou ukryty v zeleni stromů na pravém břehu řeky Svitavy, poblíž Tomkova náměstí. Vchod do areálu je z ulice Valchařská do vnitrobloku domu č. 14. Sportoviště je postupně upravováno za finanční pomoci jak městské části, tak i města. Jeho zakládající členové by jej dnes nepoznali. Nakonec můžete se přijít přesvědčit a zahrát si, veřejnost je zde vítána. Letošní sezonu ukončil klub na konci října. Všichni se již těší na zahájení tenisové sezony v roce příštím.